בחירת גור

Share/Bookmark

עקרונות לפני הבאת גור

 

אז החלטתם להביא גור חדש למשפחה. אתם בטוחים של כל המשפחה בעד הרעיון? הסטטיסטיקה מוכיחה שאם אחד מבני המשפחה מתנגדים לרעיון חיית המחמד הדבר יכול להוביל להרבה חיכוכים ולחץ במשפחה.

בחנתם כבר את השיקולים הפיננסים והשקעת הזמן הדרושה? שיקולים אלה יכולים להיות משמעותיים ביותר. כדי להיות בעלים על גור כלבים דרושה מחויבות רצינית ביותר.

קחו בחשבון את בריאותכם , גילכם , מגבלות הזמן שלכם , האם אתם מעוניינים בגור שקט או אקטיבי ? חלק מהגורים דורשים התייחסות מתמדת , הרבה הפעלות והמון יחס. אחרים יכולים להיות עצלנים , לכן עדיף לעשות מחר ולהבין בדיוק איזה סוג כלב יתאים יותר למשפחה שלכם ולסגנון החיים שלכם.

הרבה אנשים קונים גורים כי הם אוהבים את המראה שלהם, מבלי לקחת בחשבון את הצרכים של הגור ואת האופי שלו. ודאו שאתם מבינים היטב את סוג הכלב שאתם מביאים לפני ההגעה של הגור הביתה.

עקרון ראשון : לעולם אל תקנו גור מבלי לראות לפחות את אחד מהוריו. ישנם מקומות שנקראים חוות גורים שם מוחזקים גורים במצב נוראי ביותר. לגורים המגיעים מחוות גורים יש בדרך כלל בעיות לאורך כל חייהם. הנזק נגרם בעיקר כתוצאה הגידול לא נכון , סניטציה גרועה , מזון זול וכו.. גורים אלו נלקחים בד"כ מאימם הרבה לפני הזמן המומלץ דבר היוצר אצלם בעיות חברתיות כשהם מתבגרים.
אל תיתנו למילה "חווה" לעשות עליכם רושם. ייתכן שזו אינה חווה כלל וכלל ומדובר פה בעצם על אכסניה שנראית כמו כל בית רגיל. אם אתם לא יכולים לראות לפחות את אחד ההורים או שישנם במקום המון סוגי גורים אל תשקלו אפילו לקנות את גוריכם משם, אתם עוד תצטערו על כך.

עקרון שני: לעולם אל תקנו גור מחנות חיות. חיות אחרות אפשר לקנות אבל לא כלבים. ייתכן שעל ידי הקניה שלכם אתם מחזקים את הסחר הלא חוקי והמזוויע בגורי כלבים.

עקרון שלישי: לעולם אל תיקחו גור מתוך דחף רגעי. או בגלל שאתם מרחמים על הגור הקטן.

עקרון רביעי: אל תאמינו למאלף או לכל עסקן כלבים שאומר לכם שאינכם יכולים לראות את הורי הגור. התירוץ לרוב יהיה שהאם חולה או שאינה זמינה.

עקרון חמישי: אל תאמינו מיד שהגור שלכם הוא גזעי. רק בגלל שסופקה לכם תעודה , ובמיוחד אם לא אם לא ניתן לראות את הורי הגור , חלק מהתעודות האלה לא שוות את הנייר עליו הם כתובות.

עקרון שישי: אלא אם אתם מגדלי/בעלי כלבים מנוסים אל תיקחו את הגור שדוחף את יתר הגורים כדי להגיע אליכם. זהו בד"כ הכלב הדומיננטי ביותר בחבורה. לא מומלץ גם לקחת את הגור הפחדן ביותר , בגלל שאתם מרחמים עליו , אתם לוקחים המון בעיות בצורה הזו , רוב התקפות הכלבים נגרמות כתוצאה מפחד ולאו דווקא אגרסיביות. הרבה יותר טוב לכם לבחור גור מאמצע החבורה. למגדל הכלבים במקום צריכה להיות עצה טובה עבורכם בנושא הזה.

עקרון שביעי: אל תניחו שאם אתם לוקחים גור ממכלאה מכובדת או ממגדל כלבים בעל שם הוא עבר בדיקה אישית , או בדיקת וטרינר על ידי המגדלים. ברוב הפעמים לאותם מגדלי כלבים אין הזמן או האמצעים לבדוק בצורה יסודית את כל הכלבים שברשותם.

 

בחירת הגור והבאתו הביתה

 

גיבשתם את דעתכם לגבי הגור שאתם רוצים ואתם אפילו יודעים איפה לקנות אותו. מומלץ לבקר את הגור לפחות פעמיים במהלך 4-5 שבעות לפני הבאתו הביתה. הגיל הטוב ביותר להביא את הגור הביתה הוא 7 שבועות. לעולם אל תיקחו גור בגיל הנמוך מ 7 שבועות , בגילאים נמוכים אלו זה חיוני שהגור יהיה עם אימו. מומלץ גם לא לקחת גורים מעל 12 שבועות , אך זה כבר תלוי באזור המחייה של הגור עד גיל זה. אם הגור חיי בסביבה חמה ומלאת אנשים ומשפחה אפשר לשקול לקחת אותו גם בגיל מאוחר זה.

בדקו איך נראית אם הגורים. האם הגורים נראים בריאים ; עיניים בוהקות ונקיות? פרווה נוצצת? אם תוכלו נסו לשק מעט עם הורי הדור , גלו מה המזג שלהם , חשפו סימנים לאגרסיביות , פחד , עצבנות או תגובות נירוטיות כמו לעיסת רגליים. בחנו את עור ההורים אם תוכלו חפשו בעיות עור למיניהן. השתדלו לבדוק את האימא כיוון שהגורים קרובים בעיקר אליה בתקופה זו. הוכח שהאם מעצבת את התנהגות הכלבים בעתיד כבר מהיותם גורים.

וודאו שאתם מטפלים בגורים במידה והם נכנסים למצוקה או בישנים , זה יכול להעיד על בעיות חברתיות שלא טופלו. אם הגורים רגילים לחברה הם יתאקלמו מהר יחסית למצבים שיש להם פוטנציאל להיות מלחיצים.

לפני שאתם מביאים את הגור הביתה וודאו שהגינה לשכם "בטוחה ומוגנת". קנו קולר , רצועה , כדורים למשחק , ותג שם לכלבים עליו חרוט הכתובת ומספר הטלפון שלכם , מיטה קטנה וחטיפים. בדקו עם המגדל את סוג האוכל שהגור אוכל , מגדל טוב ייתן לכם מעט אוכל ויספק לכם טבלת מזון. בביקור הראשון שלכם אצל המגדל השאירו מגבת שלכם או שמיכה קטנה כך שהריח שלכם ימשיך ללוות את הגור עד שתאספו אותו.

כאשר אתם לוקחים את הגור הביאו עמכם קופסת קרטון ומעט עיתונים ישנים. לעיתים תכופות הגורים לחוצים מהסיטואציה ומשתינים די הרבה בדרך.

כאשר אתם מגיעים הביתה הניחו את הקופסא ליד משהו חם. כסו את הקופסא בשמיכה כדי שתתקבל תחושה של מערה והכניסו לשם את הגור בהדרגה.

אם יש לכם שעון גדול ומתקתק שימו אותו לידע הקופסא , תוכלו גם להכניס בקבוק מים חמים; זה משמש כחיקוי טוב לאימא ומוריד את רף הלחץ מהגור (התקתוק דומה לפעימות הלב של האם והבקבוק מים חמים לחום גופה). השאירו את הרדיו דולק בחדר אחר וודאו שהוא מכוון לתחנה שיש בה דיבורים ולא מוסיקה.

אם הגור עדיין במצוקה תוכלו לקחת אותו לחדריכם , אבל עשו זאת תוך ידיעה שתוכלו בעתיד להרחיק את הגור מהחדר בהדרגה כאשר יסתגל לסביבה החדשה.

הגור החדש שלכם יישן הרבה , ממש כמו תינוק אנושי. שבירת שגירת השינה הזו אינה בריאה לכלב ולכן יהיה נכון להרחיק את הגור מכל גורם מפריע בזמן השינה שלו (ילדים , כלבים אחרים וכו...)

הגור יכול להיות שמחה גדולה וגם הסיוט הגדול של הבית , איזה גור יהיה לכם יקבע לפי רמת ההשקעה הראשונית שלכם בבדיקה ובסקרים , החלטות שתיקחו בדרך , אילוף הגור והסביבה שתספקו לו חשוב למשל לספק סביבה של אנשים וכלבים אחרים לגור כדי שזה יתרגל להימצא בחברתם במיוחד בשבועות הראשונים.

גורים צריכים שישקיעו בהם הרבה זמן , טיפול וסבלנות. עקבו אחר הקווים המנחים שלהלן ותזכו לחבר הכי טוב בעולם. כלב.

שתפו

מאמרים מומלצים

  1. נשיכות גורים
  2. בעלות על גור