בחירת פקודות אילוף לכלב

Share/Bookmark

איך בוחרים את פקודות האילוף לכלבכם

 

ברור שפקודות אילוף לכלבים הן הכרחיות , אבל בחירת הפקודות הנכונות לעיתים אינה טריואלית לבעלי כלבים. חשוב לתת לבחירה זו את החשיבות שמגיע לה במהלך אילוף הכלב למשמעת.

כאשר בוחרים באילו פקודות להשתמש לכלב , אל תעשו כמו רוב האנשים ותבחרו את הפקודות שנשמעות "נורמאליות" או הכי שכיחות. אילו לעיתים הפקודות הכי פחות אפקטיביות לשימוש. בלי להתחשב באיכות האילוף שלכם כדי לגרום לכלב שלכם להגיב לפקודות , למילים שתשתמשו תהיה חשיבות מכרעת לאפקטיביות התגובות והאמון שייתן בכם הכלב.

הדבר החשוב ביותר שיש לזכור הוא כמה שכיחה או שגורה המילה בה נשתמש כדי לפקוד על הכלב בשפה היום יומית שלנו. אם שכיחות המילה בה נשתמש גבוה ואיננו אומרים אותה רק על מנת לפקוד על הכלב , עלינו לותר עליה בעת האילוף. אם לא , אנחנו נהיה במלחמה מתמדת על העירנות וההבנה של הכלב שעכשיו משמעות המילה היא פקודה.

דוגמא טובה היא המילה "לא" . רוב האנשים רואים מילה זו כמתן תיקון לכלב , זוהי פקודה ועלינו לחשוב עליה ככזאת. "לא" אינה הדרך לומר לכלב להפסיק , אלא לעצור את מה שהוא עושה מיד! , לכן אם אתם מחפשים תגובה מהירה לפקודה זו למה לכם להשתמש במילה שכו שגורה בשפה היומיומית שלנו.

דמינו שאתם כלב שלמד שמשמעות המילה "לא" היא שעליו להפסיק לעשות את מה שהוא עושה , ובדר"כ הכלב ירגיש שזה תיקון (ולא עונש) , אז זה עדיין תיקון על מעשה שלילי. אתם שוכבים בפינת החדר והבעלים שלכם מדבר עם סוכן מכירות מעצבן , מבינים את הבעיה? אם הבעלים שלכם יעמוד על שלו ויאמר "לא לא לא" לסוכן אתם תגלגלו את עינכם , תקפלו אוזניכם ותלחצו על לא כלום. למרות שזאת בעיה בפני עצמה (זה לא פייר לכלב) זוהי גם הדרך המושלמת להרסו את דיוק האילוף כאשר הוא מועבר לכלב.

השתמשו במילים שנשמעות מוזר או לא מוכר , אלה יהיומילים שאינכם מתשמשים בהם לעיתים קרובותולכן עושה אותם מועמדות מצויניות לשימוש כפקודות. עם הכלב שלי אינני משתמש במילה "לא" , אני משתמש בקול , ולכל כלב יש קול שונה ל"לא" שלו , זה יכול להיות "פששששה" או "אהה" או "ניייי" וכו..... הסיבה היא שהכיוון שאינני מתשמש בקולות האלה מלבד כאשר אני פוקד על הכלבים שלי אני מקבל תגובה טובה מאוד מהכלבים שלי. מילים משפות זרות הן מצוינות , אבל באופן כללי כל קול יכול להיות מצוין , כל עוד אתם משתמשים באותו הקול כל זמן שאתם מתכוונים למשהו זה מצוין.

על ידי שימוש ובחירה נכונה של פקודות שהסבירות שכלביכם ישמע אותם נמוכה מלבד כאשר אתם פוקדים עליו , אתם תקלו על עצמכם ועל הכלב שלכם , וצייתנות הכלב שלכם תהיה הרבה יותר עקבית וטובה.

מאמרים מומלצים

  1. פקודות אילוף
  2. ישיבה מרחוק