דף הבית אילוף התנהגות גורים סוגים טיפול בריאות הכלב  
 

טירוף משחקי הזריזות

Share/Bookmark

יום זריזות טיפוסי

 

אני חושב שחייב להיות מעט טירוף מעורב כאשר לוקחים את הכלב לתחרויות זריזות , אחרת לא הייתי קם ב 04:00 כדי לנהוג 80 ק"מ לתחרות ביום שבת.

הגענו לחניון התחרות בזמן טוב והיו בערך 50 אנשים נוספים שהגיעו בערך איתנו ושעזרו כבר להקים את הזירות השונות לתחרות.

ערפל כבד שרר והיה קר מאוד. האזור רחש פעילות וקללות נשמעו לעיתם כאשר היה צריך לעסוק בציוד כבד. הרבה ידיים השתתפו במלאכה ולכן תוך זמן קצר הכול היה כבר מוכן לסיבוב הראשון , אפילו האוהל של השופטים הרשמים כבר היה מוכן והגישו להם תה חם.

גביעים ומדליות איתרו את שולחן המנצחים ואני פזלתי לכיוונו בתקווה שעד סוף היום אחד מהם ישוב איתי הביתה. אנשים התפזרו באזור , כלבים עברו חימום כהכנה לתחרות וכמובן היו הנביחות והמריבות הצפויות כאשר מרכזים כמה מאות כלבי קולי וסוגי כלבים אחרים יחד.

ריח הבשר על האש עבר בכל השדה כאשר הגיע הרכב של הקנטינה שהצליח לחבר את מיכל הגז שלו למנגל ועכשיו שירת עשרות אנשים שעמדו בתור.

הערפל התפזר וקרני השמש התחילו להאיר טוב יותר את השדה מה שרומם לכולם את המצב רוח. משתתפי התחרות בחנו את המכשולים והדרך הטובה ביותר לעקוף אותם מבלי לפגוע בהם. הבורדר קולי שלי חדש בזירת התחרויות ולכן הצטרפתי לזירת המתחילים. הלכתי את המסלול וחישבתי היכן עלי לעמוד כדי לגרום לכלב לעבור את המסלול במהירות המרבית ללא פסילה.

ב 08:00 האקשן התחיל. ידעתי שאני מתחיל עוד שעה. ניצלתי את הזמן טוב ודחסתי את עצמי מה שיותר קרוב לזירה כדי לבחון היטב את המתחרים. היו שם כמה כלבים מהירים במיוחד וגם הבעלים שלהם היו מהירים. זה הולך להיות קשה. הזמן שלי לעלות התקרב. הקולי הצעיר שלי לקח את זה בקלות יחסית כאילו הוא אינו חדש לסביבת התחרויות האלה.

זה לא קל לעמוד בתור. הכלב יכול לראות מה קורה בזירה ויש הרבה משיכות רצועה ונביחות. האישה לפני ניסתה לעצור את הכלב שלה מלתת ביס לאף של הכלב שלי אבל הוא התעלם ממנה לחלוטין.

לפתע הינו ראשונים בתור ולפני שהספקתי לקחת נשימה הכלב התקדם קדימה והתחלנו.

אני לא יכול לתאר איך זה מרגיש בזירה. הדבר היחיד שאני יכול לומר הוא שאין זמן לחשוב. עליך להתרכז בלעמוד בקצב של הכלב שלך ולהתפלל לא לעמוד בדרכו. אם הגוף שלך , קו הכתפיים או הידיים זזות קצת לכיוון הלא נכון אכלת אותה. הכלב יעקוב אחרי הסימן שלך וירוץ לכיוון הלא נכון או יקפוץ כשהוא לא אמור לקפוץ.

כל האילוף שהעברתי לכלב מגיל צעיר וודאו שנעבוד טוב כצוות. בד"כ לא הוא עושה טעויות , אלא אני. הידיים שלי לעיתים משתוללות או שאני נכנס לו לדרך כשהוא מסיים קפיצה הוא לא יכול לפנות במהירות כדי להימנע ממכשול. בכל אופן עברנו את המסלול בזמן לא רע אבל קיבלנו שתי פסילות לאורך הדרך. אחת הייתה אשמתי בגלל שעמדתי בדרכו ביציאה מהתעלה אבל השנייה הייתה אשמתו על כך שהתעלם מהפקודה שלי כשהוא פזל לכלבה בלגית שעברה באזור. היא הרימה את הזנב והכלב שלי איבד את הריכוז לחלוטין.

לכן אין לנו פרס היום!

שתפו

מאמרים מומלצים

  1. טירוף תחרויות הזריזות