דף הבית אילוף התנהגות גורים סוגים טיפול בריאות הכלב  
 

בחירת מאלף

Share/Bookmark

בחירת מאלף כלבים

הרבה בעלי כלבים נעזרים במאלפי כלבים מקצועיים כדי להרחיב את כישורי כלבם.

לעיתים זה נעשה בשעורים של אחד על אחד ולעיתים בעלי כלבים הולכים לשעורי אילוף קבוצתיים מסוג כלשהו. למרבה הצער כל אחד יכול לקרוא לעצמו מאלף כלבים גם אם אין לו ניסיון כלל , במיוחד עם סוג הכלב שלכם או סוג האילוף שאתם רוצים לכלב. אז איך תבחרו מאלף כלבים שיתאים לצרכים המיוחדים שלכם?

הכי טוב להתחיל אצל הווטרינר שלכם או חנות חיות המחמד הקרובה לביתכם. אם יש מאלף בעל שם טוב באזור מגוריכם אז השמועה כבר תעבור וסביר שהם יכירו אותו. כמובן שתמיד תוכלו לחפש מאלף בספר הטלפונים אבל אנחנו ממליצים תמיד להשתמש בעצות המגיעות דרך צד שלישי שאין לו מה להשיג מהמלצה על מאלף מסוים על אחר. באופן אידיאלי עדיף שלממליץ יהיה ניסיון אישי עם המאלף והוא ראה ממבט ראשון את כישוריו והצלחתיו.
הנה כמה עצות שכדאי לכם ליישם:
כל מאלף כלבים טוב יארגן פגישה איתכם ועם כלבכם.
אל תתביישו לשאול אותו על הרקע שלו, ניסיון ותחומי התמחות.
נסו לבקש הדגמה קצרה של כישוריו.מאלפים טובים לא יחששו להפגין את כישוריהם ובדרך כלל יתעקשו על כך בעצמם כדי להשיג את הכבוד הביטחון מהלקוח שלהם (אתם) ועל מנת להבטיח שהמלצותיהם ייושמו במהלך האילוף. לקוחות שאינם נשמעים להוראות הם הבעיה הגדולה ביותר למאלפי כלבים טובים , ויש יותר בעלי כלבים שלא מצייתים להוראות (אפילו כשהם משלמים על כך) מאשר כלבים לא צייתניים.

למאלף צריך להיות איכפת מרווחת כלבכם וצריך לשאול שאלות בנוגע לסגנון החיים , אופן וצורת ההאכלה ואילופים קודמים שכלבכם עבר.

לכם צריך להיות איכפת משיטת האילוף בה ישתמש המאלף. על איזה ציוד הוא ממליץ? אם הוא ממליץ על קולר חשמלי או דברים מהסוג הזה , אז רוב הסיכויים שסגנון האילוף שלו מענישני וקשוח ולא נשען על חיזוקים חיוביים , שהם סגנון אילוף כלבים המומלץ על ידינו.

האם המאלף מעודכן בטכניקות האילוף החדשות? האם הוא נשמע בטוח ובעל ידע? האם הוא יודע דברים על סוג הכלב שלכם שאתם לא יודעים? לרוב המאלפים הטובים יהיה ידע מעמיק על סוגי הכלבים הפופולאריים.

שימו לב אל המאלף שלכם באינטראקציה שלו עם כלבכם , וצפו להישאל הרבה שאלות עליכם ועל כלבכם. בנוסף צפו לכך שיחלקו לכם הוראות של "עשו" ו"אל תעשו". למאלפי כלבים טובים יש לרוב ביטחון עצמי גבוה עקב הצלחות עבר. זה לא סימן רע , זה סימן טוב , אז היו שקטים והקשיבו , תשיגו הרבה יותר תמורה עבור כספכם כך.

המאלף צריך לבסס כיצד תהיה האינטראקציה ביניכם לבין כלביכם ועל אילו כללים ותרגילים עליכם לשמור עם הכלב שלכם. זה חוב במיוחד אם לכלבכם יש בעיות אילוף ספציפיות. היו כנים. אם אתם מרשים לכלב לעלות על הספות ולאכול מהצלחת בשולחן אמרו זאת. אם הכלב שלכם מפגין רצון שליטה עליכם המאלף צריך למה ואיך זה קרה וכיצד המצב התפתח. אם תחסכו בתשובותיכם למאלף רק תזיקו לעצמכם ולהצלחת האילוף והיחסים ביניכם לבין כלביכם.

שתפו

מאמרים מומלצים

  1. בחירת מאלף