טיפול אלרגיות לכלבים

 
שתפו

מידע נרחב על טיפולים באלרגיות כלבים

 

טיפול באלרגיה תלוי לחלוטין במקור האלרגן. בסביבות 90% מכל הכלבים הסובלים מאלרגיה יכולים להיות מטופלים בהצלחה. במקרה של אלרגיה קלה הוטרינר רשאי לקבוע תוספת פשוטה של חומצות שומן כגון אומגה 3 או רק שינוי בתזונה. כלבים מסוימים מגיבים ליותר מאלרגן אחד ויש להם גם אלרגיה למזון וגם אלרגיה נוספת. אלו מקרים מסובכים יותר ודורשים זמן רב יותר להשגת תוצאות מוצלחות.

הוטרינר ייתן מרשם לשמפו טיפולי לרחצת הכלב מה שיתן הקלה זמנית.הוטרינר יכול גם לרשום תרסיסים ומשחות להקלה על דלקות וגירודים. תרופות המכילות הידרוקורטיזון נותנות לכלב מעט הקלה מהגירוד אבל שוב אין להן השפעה לטווח ארוך.

הספגת האזור עם משחת אגוזי לוז יכולה אף היא להקל על הגירודים. במקרים חמורים ירשום הוטרינר קוריקוסטרואידים על מנת להפחית את הדלקת. לאלה ייתכנו תופעות לואי כגון צמא, תיאבון מוגבר או הטלת שתן מוגברת ואפילו שינויים התנהגותיים. סטרואידים לא אמורים להיות בשימוש לטווח ארוך.

לחיסונים חודשים כנגד אלרגיה יש 70% הצלחה למרות שעשויים לעבור מספר חודשיים עד שימצאו סימני שיפור הנראים לעין. הם גם יקרים למדי , ולעיתים קרובות הם לא מכוסים על ידי חברות הביטוח לחיות מחמד.

אנטיהיסטמינים יכולים להינתן לכלבים לטיפול באלרגיות ומרגע שהמינון הנכון נמצא הם יעילים ביותר. כמו עם אנטיהיסטמינים הניתנים לבני אדם הם יכולים לגרום לנמנמת של הכלב.

מעבר לטיפול הוטרינרי בעל הכלב יכול לבצע שינויים סביבתיים ולהסיר אלרגנים ככל האפשר. לעיתים קרובות כלבים אלרגיים לחומרי הניקוי הבייתים הנמצאים בשימוש יום יומי. שישמוש בחומרי ניקוי ידידותיים לסביבה עשוי לשפר את מצבו של הכלב על ידי הורדת כמות הכימיכלים בסביבתו.

יש כלבים שאלרגים לשטיחים דבר שניתן לתיקון על ידי שינוי פשוט של כיסוי הריצפה. שמירה על דלתות וחלונות סגורים כאשר נתוני זיהום האויר גבוהים גם הם עוזרים וכן שימוש בשואב אבק המצויד בפילטר HEPA.

ניתן לטפל באלרגיה לפרעושים עם טיפול וטרינרי נגד פרעושים. ניתן לרכוש ספריי לבית בחנויות המחמד או אצל הוטרינר. יש לרחוץ מצעים ביסודיות עם מים חמים כדי להבטיח שהמיטה של הכלב נקיה מפרעושים. זהו אחד הפתרונות הנפוצים ביותר לאלרגית כלבים קלה או נדירה שבהם המקור קשה להתחקות או מבודד.

שתפו