אבחון אלרגיות כלבים

 
שתפו

מידע על אבחון אלרגיות לכלבים

 

זה עשוי להיות קשה לוטרינר ליצור הערכה של אלרגיות לכלבים. לעיתים קרובות מקור האלרגיה מתגלה דרך ניסוי וטעיה. הוטרינר ייתן לכלב תחילה בידוק סיסטמטי וישאל את הבעלים כמה שאלות מפורטות בנוגע לדיאטת הכלב וסגנון החיים שלו. עם מידע היסטורי טוב וטרינר מקצועי יוכל ליצור קבוצת סימפטומים ואבחנה מדויקת יותר.

לכלבים יש אלרגיות ממש כפי שלאנשים יש, והטיפול והאבחון מאוד דומים ,בדרך כלל הוטרינר ישלול ייתכנות של אלרגיות באוכל תחילה. אם לכלב סימפטומים בעור או בגסטרו אז רוב הסיכויים שהכלב סובל מאלרגיות הקשורות לאוכל. הוטרינר יורה על ביצוע דיאטת שלילה על מנת לסגור על המאכל הבעייתי. פרוטאין הוא המרכיב הראשון שיבדק בצורת בקר, כבש או עוף אך לעיתים יתכנו גם צבעי מאכל או תוספים למניהם לגרום לאלרגיה.

במקרים מסוימים הוטרינר יכול לקחת דגימות דם ולשלוח אותן למעבדה לבדיקות. בדיקות הדם יכללו מבחן Radioallergosorbent (RAST) המאבחן המצאות או חוסר של נוגדני אלרגיות בדם הכלב. לבדיקת ה-RAST יש חסרון בכך שהיא ארוכה יותר.

אבחון אלרגיה לפרעושים היא קלה יחסית. אם יש פרעושים , על ידי בדיקה מאוחרי אוזני הכלב או בבסיס הזנב , פרעושים נראים בעין אנושית. אם לא נראו פרעושים ניתן לחפש אחר הצואה שלהם. וטרינר יקח חלק מהפרווה אל טישו לבן על מנת למצוא בו צואת פרעושים , הצואה תהפוך אדומה כיוון שהיא מורכבת בעיקר מדם הכלב.

שתפו