רוטוילר

סוג כלב רוטוילר

 

מידע שימושי : רוטוויילרים נלחמו לצד הרומאים בקרבות. למרות שהם ידועים ביכולות השמירה שלהם רוטוויילרים מצוינים גם לרעיית בקר.

שמות נוספים : רותי.

מקור : גרמניה.

מטרת הגידול : תחילה השתמשו בהם ככלבי מלחמה ואח"כ ככלבי רעיה.

גובה : נקבה 53 – 63 ס"מ , זכר 61 – 69 ס"מ.

משקל : נקבה 38 – 52 ק"ג , זכר 43 – 59 ק"ג.

תוחלת חיים : 10 – 12 שנים.

סוג כלב רוטוילר

צרכים גופניים : כלב זה צריך מנה גדושה של אימון ביום. הם אוהבים לשחק , לרוץ וללוות את בעליהם בשעת הליכה או רכיבה על אופניים. הם צריכים גינה גדולה ומגודרת היטב בה הם יוכלו לרוץ ולשחרר קיטור וכן להשביע את הדחף שלהם להשגיח על משפחתם.

צרכי האכלה : רוטווילר הוא כלב רעב עם תאבון בריא במיוחד. הרבה אנשים מניחים שרוטוויילר יאכל את אותה הכמות כמו כל כלב גדול אחר, למשל הרועה הגרמני, רוטווילר יכול להגיע למשקל כפול מהרועה הגרמני ! ולכן צריך לאכול יותר ויטמינים פרוטאינים ומינרלים. כלב זה יכול לפתח אובססיה אם יאכילו אותו יותר מידי חטיפים ולא יאמנו אותו. יש להאכיל פעמים ביום ובדיוק בכמויות המומלצות.

בעיות בריאותיות : כמו סוגי כלבים גדולים אחרים , הרוטוויילר מועד למחלת אגן תורשתית. בנוסף רוטוויילרים יכולים לסבול ממחלות שיניים למיניהן.

תאור גופני : באופן כללי המראה של רוטווילר הוא של כלב חזק ועוצמתי. הראש באורך בינוני , רחב בין האוזניים ובעל מצח מעט שקוע. העיניים בצע חום שחור והאוזניים קטנות ונפולות. הפה חזק ובעל לעיסה אימתנית וחזקה. הפנים מתקמטות עם התבגרות הכלב. הצוואר שרירי וממשיך לגוף חזק עם צלעות מפותחות וחזקות. הזנב קצר ועבה ולעיתים קרובות קוצצים להם אותו. הפרווה סמיכה ועבה ובאה בצבעי שחור עם כתמי חום ברורים ומבודלים. סה"כ הרוטוויילר נראה ככלב שמירה ועבודה מצוין.

תקציר על רוטוילר

 

רוטווילר נעשה מאוד פופולארי במיוחד בערים בהם הפשע עולה. לרוע המזל להרבה מבעלי הרוטוויילר אין ידע על צרכי הגזע ואפילו פחות ידע על אילוף.

הבלתי נמנע בד"כ קורה רוטוויילרים נושכים מתוך אינסטינקט אם לא דואגים להם לחברות ולטיפול נכון. כאשר כלבים אלה נושכים הם גורמים לנזק עצום שיכול לגרום לאובדן חיי אדם או פגיעות חמורות ביותר. בגלל כמה תקריות של נשיכות , רוטווילריים זכו למוניטין רע ולעיתים קוראים להם "killer dogs". זה נכון שרוטוויילר יכול לאמת את המוניטין הרע שלו במצבים מסוימים אבל רוב הכלבים האלה הם בריאים , מאוזנים , נאמנים ומסורים למשפחותיהם , למרות שכלב זה אינו מתאים לבעל כלבים מתחיל.

רוטווילר צריך בעלים שיכול לשלוט בו בקשיחות אך בצורה הוגנת. ניתן להשיג את זה רק על ידי חברות ואילוף משמעתי בגיל צעיר. לאחר שהרוטוויילר הבין את החוקים ומכבד את בעליו הם חיות המחמד הנפלאים ביותר שיש.

גם לאחר הגעה לרמה גבוה של משמעת , אסור להשאיר כלב זה ללא השגחה בסביבת ילדים. אנו מכירים רוטווילרים רבים אשר מעריצים את ילדי משפחותיהם ולעיתים קרובות נשארים איתם לבד בגינה ואלו שהכרנו מגוננים על הילדים בצורה נפלאה , אבל בגלל גודלם ומשקלם העצומים צעד אחד לא נכון על הילד יכול לגרום לנזק ולפציעה , ואם הילד יצרח (תגובה הגיונית לכאב) רוטווילר מעט עצבני או לא מאוזן עלול להגיב מאינסטינקט הגנתי ועשוי לנשוך ילד.

אלו מקרים נדירים ולכלבים אלו יש הרבה אהבה והם מגוננים על ילדי המשפחה , אבל העובדה היא שלכלב בגודל כזה יש פוטנציאל להיות מסוכן , לא משנה כמה נימוסיו טובים , שזה יהיה שיגעון לעזוב אותו לבד עם ילדים. אם מצבים כאלה קורים לעיתים תכופות בביתכם שקלו הצבת מלונה כדי שהוא יוכל להתריע לכם על הגעת זרים אבל לא יוכל להתקרב פיזית אל הילדים.

באופן כללי כלב זה לא יכול לסבול חיות מחמד אחרות בבית. אינסטינקט השמירה שלהם גורם להם להיות טריטוריאליים מאוד ולכן יש להזהיר כל מבקר שבא ללא הודעה מוקדמת. כאשר מטיילים יש לקשור אותם היטב ולשים להם מחסום פה. אם רוטווילר רק יחשוד שעובר אורך מהווה סכנה הוא יזנק ממקומו בטרוף כדי להגן על בעליו.

רוטוויילרים שונאים להישאר באכסניות כלבים , כיוון שיש להם רגשות הגנה חזקים ולכן הם שונאים להתרחק ממשפחותיהם. באופן כללי הם אינם אוהבים בתים בעלי הסקה מרכזית , ומעדיפים לשהות בחוץ במלונה.

כבעלי כלבים אתם אחראים למעשיהם ואסור לכם לשים את הכלב במקום בו הוא יכול להתרגז או לאיים. רוטווילר עצבני הוא מראה מאיים ואזרחים מוגנים על ידי החוק מאיומים של כלב בלתי נשלט או שרק נראה כאילו הוא בלתי נשלט.

רוטוויילרים צריכים הרבה טיפול ואחזקה ויש לקחת נקודות אלה בחשבון לפני בחירת סוג הכלב. כל בעל כלבים פוטנציאלי לסוג כלב זה צריך להיות מיומן ולהכיר שיטות אילוף בכדי להשיג את כבודו ולנסוך בו בטחון.