פודל

סוג כלב פודל

 

מידע שימושי : ציידים היו מקצצים את הפרווה של הפודל כדי לסייע לו לשחות. הם השאירו את השיער ברגלים ובזנב כדי להגן על הפודל משוניות חדות ומקור.

שמות נוספים : ברבון , צ'ין

מקור : צרפת.

מטרת הגידול : תפיסה והשבה של עופות מים.

גובה : נקבה 38 – 40 ס"מ , זכר 38 – 40 ס"מ.

משקל : נקבה 20 – 27 ק"ג , זכר 20 – 32 ק"ג.

תוחלת חיים : 12 – 15 שנים.

סוג כלב פודל

צרכים גופניים : פודל סטנדרטי אינו כלב תובעני לאימון. למרות זאת הם צריכים לפחות יציאה אחת ארוכה וטובה מחוץ לבית כדי לשמור עליהם בריאים ובכושר. לפודל יש כושר עמידות גבוה והם אוהבים לשחות. יותר מהכול פודל אוהב לשחק ולבצע תעלולים.

צרכי האכלה : הפודלים משגשגים בהאכלה טבעית. דיאטה שמכינים בבית תכיל בשר חי או מבושל , עצמות , פירות וירקות עם מעט אורז או פסטה משולבים. ניתן להוסיף יוגורט כדי לעזור לעיכול. את הכמויות יש לחלק לפי גיל הפודל ורמת האימון בה הוא נימצא.

בעיות בריאותיות : באופן כללי פודלים הם כלבים בריאים ומאריכי ימים. ישנם כמה בעיות בריאות בגזע כגון אפילפסיה , PRA ו- Addison's Disease. הפרווה צריכה תשומת לב על מנת לשמור על עור ושיער בריאים.

תאור גופני : המראה כללי של פודל סטנדרטי הוא של כלב בגודל בינוני בעל פרווה בריאה שלרוב מקוצצת ומעוצבת בצורות שונות. הראש ארוך ובעל סיום מדורג. העיניים שחורות ובצורת שקד. האוזניים מעט ארוכות ורחבות והן נתלות קרוב לראש ומכוסות בשיער רב. הצוואר מחזיק את הראש היטב והוא פרופורציונאלי לגוף. הגוף חזק ושרירי עם גב ישר. הרגליים ישרות ושריריות. הזנב מוחזק למעלה ובזוית מחוץ לגוף. הפרווה שופעת , צפופה , קשה ומתולתלת. צבעי הפרווה אחידים והם באים בצבעי שחור , כסוף , כחול וחום. בסה"כ פודל הוא כלב עבודה אלגנטי עם אופי מלא חיים ומרץ.

תקציר על פודל

 

הפודל הוא כלב אינטליגנטי , עליז , ממושמע ומלא חיים. הפודלים אוהבים להשוויץ ולעשות תרגילים. הם יכולים להיות רגישים מידי לפעמים וצריכים אילוף נוקשה אך עדיין. טונים כועסים וחוסר סבלנות יוכיחו כלא יעילים עם פודלים ועשויים לגרום לכלבים אלו לפתח התנהגות אגרסיבית ועצבנית. הם אוהבים ילדים ויכולים לשחק איתם שעות. הם יכולים להסתדר מציון עם חיות אחרות בבית. הם אינם מישירים שיער ולכן מצוינים למי שסובל מאלרגיות למיניהן. לפודל לא איכפת איפה הוא גר (דירות הוא בתים פרטיים) כל עוד הוא יקבל הרבה משחקים ותשומת לב. הם אינם אוהבים שמשאירים אותם שעות ארוכות לבד , ויש להם נטייה לנבוח ולהרוס דברים בבית אם מזניחים אותם כך. נקודת מחשבה נוספת היא שפודלים צריכים טיפוח שעשויי להיות יקר. הפודל מותאם מצוין לחיים במשפחה שמחה ומלאת חיים.