גולדן רטריבר

סוג כלב גולדן רטריבר

 

מידע שימושי : אבותיו של הגולדן רטריבר היו כלבי מים ספרדיים וכלבי גישוש .

שמות נוספים : גולדי , רטריבר צהוב .

מקור : בריטניה.

מטרת הגידול :הגולדן רטריבר גודל כדי להשיב ציפורים וחיות אחרות מהאדמה ומהמים אל בעליו

גובה : נקבה 51 – 56 ס"מ , זכר 56 – 61 ס"מ.

משקל : נקבה 27 – 32 ק"ג , זכר 30 – 34 ק"ג.

תוחלת חיים : 9 – 15 שנים.

סוג כלב רועה גרמני

צרכים גופניים : גולדן רטריבר הוא כלב אנרגטי בעל כוחות לבלי די שצריך טיולים ארוכים במשך היום בשילוב עם הרבה משחקים. הם יכולים בקלות להסתגל לחיים בעיר כל עוד צרכיהם הגופניים נשמרים.

צרכי האכלה : גולדן רטריבר יכול לאכול הכול ובאובססיביות. לעיתים הם ממש תאוותנים לגבי האוכל שלהם ויכולים בקלות להפוך לקבצנים אם מאפשרים להם. (מבט עצוב או נביחות בשעה שהבעלים אוכל). יש לשים לב שלא מאכילים את הגולדן רטריבר יתר על המידה. כלבים בעלי משקל יתר עלולים לפתח בעיות בריאותיות קשות.

בעיות בריאותיות : כלבים אלו נוטים לקבל ליקוי עצבי באזור הירכיים ולעיתים יש להם גם בעיות עיניים. ניתן להימנע מבעיות אלה על ידי בחירת גור שעבר בדיקת עיניים וירכיים.

תאור גופני : הגולדן רטריבר יפה בצורה יוצאת דופן , הגוף פרופורציונאלי וחזק. הראש גדול עם לסת רחבה , לסתות חזקות ונשיכה מושלמת. יש מרחק טוב בין העיניים , הן חומות ויש להם הבעה עדינה משהו. הצוואר שרירי וממשיך מטה אל גוף מאוזן בעל חזה שרירי. הזנב מוחזק מיושר עם הגוף. הפרווה יכולה להיות ישרה או מקורזלת. הפרווה יכולה להגיע בצבעי צהוב בהיר עד קרמי. בסה"כ גולדן רטריבר נראה כלב חזק , הוא רגוע וחברי.

תקציר על גולדן רטריבר

 

גולדן רטריבר מאוד פופולארי ככלב משפחה בגלל האופי העדין שלו והצייתנות שלו.

גולדן רטריבר אוהב את כולם לכן אל תצפו ממנו לשמור על הבית שלכם. כלב אנרגטי וחכם זה מלא בחיבה ואהבה ומותאם מאוד לחיים במשפחה.

אילוף חייב להתחיל בגיל צעיר כיוון שהאינטליגנציה של כלב זה מאפשרת לו להבחין בהססנות ובלבול.

ודאו שכל המשפחה מכירה את הפקודות הקוליות כדי להימנע מסתירות. יש להימנע משימוש בחטיפים אכילים בשעת האילוף כדי לא לחזק את התיאבון של הגולדן רטריבר. השתמשו בשבחים מילוליים ובצעצועים במקום זאת.

לגולדן רטריבר יש יכולת למידה מדהימה ועל הבעלים לנצל זאת וללמד אותו מגוון רחב של מטלות ועבודות על מנת לרצות את הדחף שלו לעבודה.

הגולדן רטריבר יכול להיות חיית המחמד המושלמת לבית , הוא נחמד ומסור לחלוטין לאנשים ולחיות מחמד נוספות העשויות להיות בבית.