בוקסר

סוג כלב בוקסר

 

מידע שימושי : הבוקסר קיבל את שמו בגלל שהם משתמשים בכפות הרגלים הקדמיות שלהם כאילו היו מתאגרפים ( בוקסר = מתאגרף באנגלית ).

מקור : גרמניה.

מטרת הגידול : ציד טרף גדול , שמירה.

גובה : נקבה 53 ס"מ – 59 ס"מ , זכר 57 ס"מ – 63 ס"מ.

משקל : נקבה 25 ק"ג – 27 ק"ג , זכר 30 ק"ג – 32 ק"ג.

תוחלת חיים : 15 – 9 שנים.

סוג כלב אפנפיצ'ר

צרכים גופניים : כלב בוקסר צריך 2 אימונים ביום כיוון שהוא כלב אנרגטי. כיוון שהם אוהבים אנשים משחקים אינטראקטיביים כמו פריזבי ומשחקי כדור הם אידיאליים עבורם

צרכי האכלה : חייבים לגבל מנות קטנות יותר פעמיים ביום במקום מנה אחת גדולה, כיוון שהם אכלנים גדולים , בוקסר עשוי לסבול מבטן רגישה לכן מומלץ לדבוק בדיאטה הגיונית ללא חטיפים מיותרים. כגור או כלב צעיר בוקסר עשוי להראות רזה אך זה נורמאלי עבור סוג כלבים זה ויש להימנע מהאכלת יתר.

בעיות בריאותיות : כלב בוקסר הוא כלב בריא באופן כללי. הם יכולים להיות רגישים בריאותית למחלות לב , מחלות עיניים ואלרגיות למיניהן. חלק מהאנשים טוענים כי בוקסר לבן סובל מסיכון מוגבר לחירשות בגלל הגן הלבן שלהם כמו הדלמטיים , אך לא הצלחתנו למצוא הוכחה חד משמעית לטענה ואנו מתייחסים אליה כשמועה בלבד.

תאור גופני : כלב בוקסר הוא כלב בגודל בינוני ושרירי ביותר. המראה שלו צריך להיות של כלב נמרץ וחזק. הראש והאף של כלב זה מקומטים מעט מה שנותן לסוג כלב זה את המראה הייחודי שלו. בוקסר בנוי להראות אנרגיה וכוח. יש להם פרווה קצרה בגוונים חומים ולבנים. הם יכולים גם להיות מנומרים אבל לעולם לא שחורים. גווני החום נעים בין חום בהיר לחום אדמדם כהה יותר. הלסת של בוקסר חזקה במיוחד ויש להם נשיכה חזקה בצורה יוצאת דופן. בעלי כלבים רבים מקצצים את אוזניהם וזנבם אך בתקופה האחרונה אנשים מתחילים להבין שאין צורך להתעלל בכלב כדי ליהנות מהיופי המדהים שלהם. הראש הוא בפרופורציה מושלמת לגוף ונראה מעט כבד אך חסון. בערך 25% מהבוקסרים נולדים לבנים.

תקציר על סוג כלב זה

 

כלב בוקסר הוא כלב אנרגטי ואוהב לשחק בגלל האופי הזה הם יכולים להיות פרועים מעט לכן אילוף הכרחי במקרה שלהם. בוקסרים הם כלבי עבודה אינטליגנטים ואינם מגיבים היטב לשיטות אילוף תוקפניות. אילוף חיובי על ידי תגמול יוציא מהם תוצאות מהר וטוב יותר.

בוקסרים אינם ממהרים להתבגר ושומרים על חזות של גורים עד לגיל 3 בערך , למרות שהם לא משתנים הרבה גם אחרי שהתבדרו והאופי השובב והמשחקי שלהם נשמר לאורך כל חייהם. התרועעות וחברות בגיל צעיר חיונית לסוגי כלבים אלו על מנת לאפשר לבוקסר לסבול כלבים אחרים בסביבתו כיוון שהם יכולים להיות מגוננים יתר על המידה.

בחרו גור ממקום בעל שם כיוון שגורים שגודלו בצורה מרושלת יכולים להיות מסוכנים בעלי אופי תוקפני למדי. רוב הבוקסרים מסתדרים מצוין עם ילדים , במיוחד עם ילדים שגדלים איתם בבית , אבל חייבים לשים לב לפונקציונאליות של כלבים אלה (למה גידלו אותם) ולעובדה שהרבה מהם גודלו בצורה מרושלת.

השיגו כמה שיותר מידע על בוקסרים לפני שתיקחו אחד אליכם , בהחלט תכננו לבצע הרבה אימונים עם כלב זה כיוון שהוא לא יותיר לכם ברירה. מצד שני תקבלו כלב נהדר שהוא בעל אנרגיות מצוינות בטוח בבית ומגונן מצוין.

כלב בוקסר לא יסכים לראות את משפחתו בסכנה , לכן שימו לב באופן מיוחד כשאתם פותחים את הדלת למישהו זר ובכלל.