ביגל

סוג כלב ביגל

 

מקור : אנגליה.

מטרת הגידול : סוג כלב זה גודל כדי לצוד ארנבות , זני ציפורים מסוימות ושפנים. היום הוא משמש יותר כבן לוויה לבעליו.

גובה : נקבה 33 ס"מ – 40 ס"מ , זכר 33 ס"מ – 40 ס"מ.

משקל : נקבה 8 ק"ג – 14 ק"ג , זכר 8 ק"ג – 14 ק"ג.

תוחלת חיים : 15 – 9 שנים.

סוג כלב ביגל

צרכים גופניים : ממוצעים גבוהים. למרות היותם קטנים , כלב הביגל מאוד אקטיבי והם בדרך כלל לא מחביבים משחקי כדור כמו סוגי כלבים אחרים (קולי או ספנייל) , אם לא לימדו אותם פקודת רגלי ונימוסי הליכה הם בדרך כלל יעדיפו להיות בקדמת הרצועה יותר מאשר סוגי כלבים אחרים. הרבה פעמים הם ירוצו לרחרח כל מני אזורים שהם מוצאים מעניינים בגלל אופיים הצידי משהו. שתי הליכות ארוכות ביום הם חובה לסוג כלב זה.

צרכי האכלה : לא אכלנים גדולים , ומסתדרים עם כל אוכל כלבים רגיל למרות שאנו ממליצים על אוכל כלבים מזין כמה שיותר

בעיות בריאותיות : סוג כלב שנחשב לבריא ביותר , חלק מתתי הגזע של סוג זה יכולים לסבול ממחלות לב מסוימות , אפילפסיה ובעיות עיניים וגב. חייבים לדאוג בכל יום לניקיון האוזניים ושמירתם יבשות.

תאור גופני : כלב הביגל חזק וחסון. הבעת הפנים של סוג כלב זה הוא לבטח מה שעושה אותם פופולאריים כל כך. יש להם פרווה קצרה וצפופה אשר מקנים להם חסינות ממזג האוויר ומקלים על הטיפול והטיפוח. הם באים ב-3 צבעים של שחור , חום ולבן. הראש שלהם יחסית ארוך ונראה רופף והאוזניים שלהם מעוגלים בקצוות. העניים שלהם חומות ויש להם גב קצר ורגלים חזקות. הזנב יושב יחסית גבוה ויש בו כיפוף קל.

תקציר על סוג כלב ביגל

 

כלב הביגל הוא נעים וחביב במיוחד. נהדר ככלב משפחה וקל לטפל בו.

כלבים אלו מלאים באנרגיה. הם אוהבים במיוחד לשחק עם ילדים ויכולים להיות שובבים לא קטנים ומשעשעים באותה המידה.

כלב הביגל יכול להסתדר בסביבות שונות , אך בגלל האופי השובבי שלהם הם לא אוהבים להישאר לבד לתקופות זמן ארוכות במהלך היום. הם מסתדרים טוב עם חיות אחרות שיכולות להיות לכם בבית.

כלבי הביגל נחשבים חכמים ואינטליגנטים מאוד מה שיכול להוביל לשעמום מהיר אם לא דואגים להעסיק אותם.

לא נדרש טיפוח מיוחד עבור סוג כלב זה. הברשה יומית קצרה תשמור על המראה המצוין שלהם.

לסוג כלב זה יש נביחות ארוכות והוא יכול להיות רעשן לא קטן. אילוף ביגל בשעורים קצרים מגיל גורות יפתור בקלות כל בעיה שסוג כלב זה יכול להביא.

כלב הביגל יכול להיות חיית מחמד נהדרת עם יכולות עבודה ואופי מעוצב וטוב. גורי הביגל הם הגורים החמודים ביותר שאפשר למוצא : -).