למה כלבים הופכים אגרסיבים?

Share/Bookmark

מידע על הסיבות לאגרסיביות כלבים.

 

לכלב שמראה אגרסיביות לאנשים יש בעיית התנהגות שצריכה טיפול בדחיפות.

די פשוט , אסור להרשות לאף כלב לנשוך , לצבוט או לגרגר על אף אחד. בכל פעם שגור או כלב בוגר מראה סימני אגרסיביות כלפי אדם ,ילד או מבוגר , צריך לתקן את התנהגותו מבלי שום חריגות או ויתורים.

כל בעלי הכלבים אחראיים על התנהגות כלבם , זה כתוב בצורה ברורה בחוק אשר עלול לגזור קנס או מאסר על בעלים אשר לא לוקחים את אגרסיביות כלבם ברצינות שגורמת לפגיעות גופניות או בהלה בציבור.

כאשר אתם הופכים לבעלי כלבים אתם לוקחים על עצמכם אחריות כלפי החברה וכלפי כלבכם לאלף אותו למשמעת בסיסית כך שיוכל להשתלב בחברה בה אנו חיים.

כלב שמראה אגרסיביות כלפי בני אדם יכול לעשות זאת מסיבות שונות. חלק מהסיבות השכיחות יותר הם משחקי שליטה , פחד , אגרסיביות טריטוריאלית , הורמונים ועוד ...

כלב שתלטן ואגרסיבי אשר נושך איש זר אינו עושה זאת בדרך כלל ברגע של שטות מבלי להראות סימנים מקדים לכך.

זהו תפקידכם לשים לב לסימנים המקדימים הללו אם הם קיימים אצל כלבכם. כלב כזה מתנהג בצורה שלילית כיוון שהרשו להתנהגות זו לגדול ולהפתח אצלו ממש כמו התנהגויות שליליות אחרות כגון ישיבה על הספה , קפיצה על אנשים , שמירה על האוכל , משחקים אגרסיבים גניבת אוכל וכו...

דרך חוסר באילוף מתקן מצד הבעלים כתגובה לסימנים מוקדמים של דומיננטיות ואגרסיביות , ההתנהגות הדומיננטית של הכלב מחמירה ולבסוף מתפוצצת על אדם זר ברחוב.

חוסר בחברות טובה יכול להסתיים בכך שהכלב יפחד מאנשים מחוץ למשפחה. לפעמים זה מכוון לסוג מסוים של אנשים כמו אנשים גבוהים , אנשים זקנים ,או ילדים. מבלי שיציגו אותו כמו שצריך לאנשים זרים הכלב יפחד ליצור קשר אם כל מי שאינו חבר במשפחה הקרובה. העובדה היא שכלבים לומדים מנסיון וממהרים לשפוט ולהגיב לכל אדם אשר נתפס אצלם כאיום אפשרי.

סיבות נוספות לכך שכלבים יהיו אגרסיבים יכולות להיות טריטוריאליות , פגיעה פיזית או מנטלית או שאיפשרו להם לפתח אגרסיביות בקרבת אוכל. לא משנה מהי הסיבה שום כלב לא צריך להתקיף אדם אלא אם מדובר בכלב עבודה אשר אומן לעשות בדיוק את זה (ובמקרים אלו הכלב יאומן להפסיק מיד עם פקודה).

הסיבות לאגרסיביות כלבים כלפי בני אדם הם שטח אפור ומורכב, אין תשובות מהירות ואין פתרונות קלים. כל כלב המראה אגרסיביות כלפי בני אדם הוא סכנה ויש לכך סימנים אלה ברצינות ולטפל בהן. אם מישהו יפצע מכלבכם אתם עשויים לעמוד מול תביעה משפטית. זה יהיה אשמתכם ויעמוד על מצפונכם

אם אתם סבורים שכלבכם עשוי לנשוך אדם אחר עליכם לבקש ייעוץ ממאלף כלבים מקצועי מיידית.

שתפו