איך להפסיק את קפיצות הכלב

Share/Bookmark

איך לגרום לכלב שלי להפסיק לקפוץ על אנשים?

 

התלבשתם טוב , אתם מוכנים להתמודד עם עומס העבודה של יום ראשון ופתאום נכנס ג'ק (הכלב שלכם) , לפני שהספקתם לצעוק הוא כבר קפץ על כל בגדי המעצבים שלכם עם כפות הרגליים המלוכלכות שלו. מבקרים הגיעו ללא הודעה מראש, אתם פותחים את הדלת עם חיוך מזמין והופס ג'ק קופץ החוצה ומפיל את סבתא שקפצה לביקור. כמה מכם חוו אירועים כאלה? את מי צריך להאשים? לא את הכלב אלא אותנו האנשים. חשבו רגע אחורה והיזכרו בימים שהכלב שלכם היה עוד גור קטן וחמוד וקפץ על רגליכם כדי להגיע לחיבוק חם להתרפק בו.

כאנשים אנחנו משדרים לכלב הודעות סותרות כל הזמן. חוסר העקביות שלנו באילוף גורם לבלבול באשר לדרך בה אנחנו רוצים שהכלב שלנו יתנהג. איננו יכולים להדגיש מספיק שכבר מההתחלה ללא קשר לגיל הכלב אתם ראש הלהקה ומוטלת עליכם האחריות לבסס חוקים נוקשים שניתן לאכוף.

למעשה ישנם בעלי כלבים שמצאו שקל להם יותר לכתוב תוכנית אילוף לביצוע. הם מיפו כיצד הם רוצים שהכלב שלהם יתנהג ולאיזה פקודות הוא יגיב כדי להשיג את מטרות האילוף.

התסריט השכיח ביותר עם גורים הוא שהבעלים יוצרים מהומה כאשר הם קוראים לגור לקפוץ עליהם לחיבוק חם. כאשר הגור אכן קופץ על בעליו הוא מתוגמל בחיבוק חם שבחים והרבה תשומת לב. אל תעודדו את הגור לקפוץ עליכם . במקום זאת התחילו ללמד אותו לשבת לפני שהוא מקבל שבחים וחיבוקים. הכלב ילמד במהרה שאם הוא רוצה תשומת לב וחיבוקים עליו תחילה לשבת.

ייתכן ויש לכם כלב גדול והקפיצות שלו מטרידות אנשים. תחילה עליכם להחליט כיצד אתם רוצים שהכלב ינהג כאשר מבקרים מגיעים. בדרך כלל בעלי כלבים רוצים שהכלב יישב אך יש בעלים שרוצים שהכלב יעמוד בנימוס או שירוץ להביא את הצעצוע שלו כדי להציג לאורח. בכל מה שתרצו שהכלב יעשה עליכם להיות עקביים ועליכם להתחיל כמה שיותר מוקדם.

הרבה בעלי כלבים שהכרנו מרשים לכלב שלהם לקפוץ על אורחים ואז צועקים לאורח "אל תדאג הוא לא נושך" לא כל האנשים ייהנו מתשומת לב זאת! למעשה זה יכול להרגיש כאיום וכהפחדה למבקרים בעיקר אם מדובר בילדים.

כדי להיות פיירים עם הכלב הוא רק מבצע התנהגות כלבים נורמאלית. כאשר כלב פוגש כלב אחר הם בדרך כלל מריחים אחד את השני בעזרת האף , ברוב המקרים פעולה זו תכלול הרבה תשומת לב לפנים של הכלב שממול והרבה ליקוקים. ולכן כדי לקדם את פניו של הבעלים או של מבקר עליהם לקפוץ כדי להגיע לפנים. בחשיבה של הכלב הוא רק מנסה להגיד שלום ואינו מבין למה הוא נתקל בכעס שלכם ובדחיפות.

החליטו מה אתם רוצים שהכלב יעשה כאשר יגדל והיו עקביים מהיום הראשון. אל תצפו מהכלב להבין שכאשר אתם לבושים לעבודה הקפיצות שלו צריכות להיות שונות מאשר כשאתם הולכים לשחק איתו. כלבים יכולים לעשות הבדלות כאלה אך לרוב הם אינם לומדים זאת בצורה ברורה ומספקת ולכן עסוקים בניחוש מה תהיה תגובת הבעלים לא ממש יודעים מה היא תהיה.

אל תענישו את הכלב על שקידם את פניכם. הוא רק עושה מה שנחשב התנהגות כלבים נורמאלית. במקום זאת למדו אותו מה כיצד אתם מצפים ממנו לנהוג ותנו לו המון אהבה.

שתפו