רועה גרמני

סוג כלב רועה גרמני

 

מידע שימושי : הרועה הגרמני הוא הכלב שהכי קל לזהות אותו בעולם.

מקור : גרמניה.

מטרת הגידול : רועה גרמני גודל במטרה לרעות ולשמור על עדרים בהרים. רועה גרמני היה מגן על העדרים מפני זאבים . הם התגלו במהרה ככלבי שמירה מצוינים.

גובה : 55 - 60 ס"מ , זכר 60 – 65 ס"מ.

משקל : נקבה 34 – 43 ק"ג , זכר 34 – 43 ק"ג.

תוחלת חיים : 12 – 15 שנים.

צרכים גופניים :רועה גרמני צריך אימונים מתמשכים , עם הרבה משחקים משולבים בהם כדי להפעיל לו את החשיבה. חשוב במיוחד לאמן אותם עוד כשהם גורים על מנת למנוע בעיות בעצמות כשהם מתבגרים. רועה גרמני הוא כלב עבודה שצריך להתאמן בחוץ לא משנה מה מזג האוויר.

צרכי האכלה :רועה גרמני צריך דיאטה כמה שיותר טבעית. כלבי עבודה צריכים יותר פרוטאין בדיאטה שלהם מאשר כלבים אחרים. רועה גרמני יכול להיות בררן באוכל וייתכן שלא יאכל אפילו יום שלם רצוף. מעיים יכולים להיות מאכל אידיאלי לרועה גרמני (אם תצליחו להתגבר על הריח).

בעיות בריאותיות :גידול וזיווג כושלים הובילו למספר בעיות בריאותיות לרועה הגרמני. אלה הם שיתוק האגן , בעיות לב , בעיות בעצמות וגורים שמפתחים קליפה על האוזניים והזנב.

תאור גופני : התיאור הכללי של רועה גרמני הוא של כלב מרשים , שרירי אשר צופה על העולם מהצד. הראש אחיד ומפוסל עם אוזניים מזדקרות ומחודדות, עיניים בצורת שקדים. יש להם לסת ארוכה וחזקה. הרגליים הקדמיות של רועה גרמני מדגישות את החזה שלו והכתפיים השריריות. הכלבים האירופיים שונים מעט מהכלבים האמריקאים בזוויות הגוף אבל בסה"כ שניהם צריכים להראות שרירים למדי. הזנב שעיר ותלוי עם קימור קל. לרועה גרמני יכולים להיות 2 סוגי פרווה אחת ארוכה והשנייה קצרה. הם באים בצבעי שחור מלא , שחור חום , שחור אדמדם. רועה גרמי לבן הוא נושא למחלוקת בין מועדוני כלבים שונים ויש הטוענים שהם אינם גזעיים. רועה גרמני מצטיין בתחרויות ספורט בעיקר במקצי מסלולי מכשולים וזריזות.

תקציר על רועה גרמני

 

רועה גרמני נחשב לאינטליגנטי ביותר ויודע לפתח קשרים מצוינים עם המשפחה שלו.

הכלב הוכיח שהוא יקר ערך , רב תכליתי ואוהב לעבוד , בצבא במשטרה , ככלב נחיה לעיוורים ובעוד הרבה מאוד מקומות.

אילוף משמעתי הוא חובה עבור הרועה הגרמני , לא בגלל חוש השמירה המפותח שלהם אלא בגלל החשיבה והנטייה שלהם לתפוס את הדמות הדומיננטית במשק הבית בו הם גרים.

רועה גרמני צריך בעלים עם בטחון עצמי שמבין בפיזיולוגית כלבים ואילוף כלבים. כל בעל כלבים פוטנציאלי צריך להעריך האם אורך חייו יאפשרו לו לתת לכלב תשומת לב ואילוף לאורך זמן. יחד עם זאת הרועה הגרמני ניחן בנאמנות , מסירות ואהבת אדם וישמח לתת מהם לכל משפחה אליה יתקבל .

אפשר למצוא את הרועה הגרמני הרבה פעמים במקלטי כלבים בגלל בעלים שלא הבינו איזה השפעה תהיה על חייהם ברגע שיקבלו כלב מסוג רועה גרמני אליהם הביתה. רועה גרמני משגשג כאשר הוא בקשר טוב עם בעליו , ואם הוא לא מצליח ליצור קשר טוב עם בעליו אז אין ספק שיתעוררו בעיות.

איננו אוהבים את המחשבה של בחירת כלב מועדף עלינו , אך מתוך הניסיון שלנו תחת אילוף נכון ובידיים הנכונות רועה גרמני הוא הכלב המספק והמשביע רצון ביותר שישנו.

כלב גדול עם לב גדול הוא החלטה חשובה לא משנה מאיזה סוג הוא. פעלו בחוכמה וודאו שאתם מוכנים להשקעה הנדרשת מכם כדי להיות בעלים של כלב כזה.