מניעת שיעמום כלבים

Share/Bookmark

מניעת שיעמום הכלב וטיפים לתמריצים שכליים לכלבים

 

שמתם לב פעם , איך אתם יכולים ללכת עם כלבכם שעות והוא לעולם לא יראה סימני עייפות אבל אם תשתפו אותו בשיעור אילוף של 15-20 הוא יסיים אותו מכורבל היטב במיטה שלו?

זה קורה כי גרמתם לכלב לחשוב ולעבוד עם המוח שלו , פעולה שמעייפת אותו יותר מאשר הליכה רגועה לצידכם ואפילו יותר מאשר ריצה בשדה.

חלק מבעלי הכלבים מתלוננים על ההתנהגות ההרסנית של כלביהם, כאשר לרב מדובר פשוט בשעמום הכלב. אם לא תדאגו לאתגר את כלבכם מידי פעם ולתמרץ אותו הוא יחפש דרכים לעשות זאת בעצמו. כדי לאתגר את כלבכם תצטרכו להפעיל אותו במשחקים אשר ידרשו מממנו פעילות מוחית מאומצת כדי לזכות בפרס. שחקו עם כלבכם בכדור , גרמו לו להביא אותו אליכם , למדו אותו טריקים חדשים, החביאו לו את הצעצועים וגרמו לו למצוא אותם. פעילויות אלו יפעילו את כלבכם מבחינה שכלית מה שאומר שבתום המשחק הכלב יהיה הרבה יותר רגוע , שליו וכמובן עייף. פעילויות אלו חשובות במיוחד לגורים , ולבעלי כלבים שחושבים להשאיר את כלבם לבד בבית בזמן העבודה.

ישנם הרבה צעצועים שתוכננו כדי לשמור על הפעילות השכלית של הכלב עובדת. למשחקים אלה יתרון בכך שהם יכולים לשמור על עניין הכלב לאורך זמן כאשר אתם עסוקים בפעילות מחוץ לבית.

כלב עובד הוא כלב שמח. למדו את הכלב להביא לכם את העיתון , את שלט הטלוויזיה או נעלי הבית. זרקו לכלב כדור כשאתם מטיילים איתו. כלבים אוהבים במיוחד לתפוס פריזבי , תרגיל שיעייף אותם גם שכלית וגם פיזית כל עוד תדאגו לשחק אותו כך שיהיה בו יותר מאשר סתם להביא את הצלחת. למדו אותו להביא את הצלחת ולעבור למצב שכיבה לפני שהוא מורשה לרדוף אחיה שנית.

הצטרפו לכיתת אילוף. לא רק שכלבכם ירוויח מכך שילמד לציית לכם , האילוף יחזק את הקשר בניכם. אילוף לציות דורש מהכלב לחשוב על מה שהוא עושה. במהרה הכלב ילמד שפעולה נכונה מזכה אותו בפרס. האילוף מתחיל מעיין תחושת אחריות בכלב. כיתת אילוף מאפשרת לכלבכם להכיר כלבים נוספים ולהסתדר איתם. הכיתה גם תעזור לכם ללמוד רעיונות ודרכים חדשות לאתגר את כלבכם.

שעורי זריזות לכלבים הם הזדמנות נהדרת למצות את האנרגיה של שלהם. הכלב צריך למלות אחר הוראותיכם בזמן תנועה. הכלבים מפתחים את טכניקת הקפיצה והאיזון שלהם כאשר הם הולכים בתוך תעלות וקופצים מעל מכשולים. פעילות זו עם הכלב יכולה להיות מעוד מהנה וממכרת. בעלי כלבים הולכים שעות כדי להשתתף בתחרויות זריזות של כלבים. תכלו אפילו ליצור שיעור כזה אצלכם בבית על ידי פיזור כמה מכשולים ויצירת מסלול ברור לכלב. עם קצת דמיון תוכלו ליצור פעילויות יפות מאוד לכלבכם. שימו לב שכל מכשול שאתם עושים יציב מספיק ובטוח לשימוש הכלב.

כלבים גודלו כדי לשרת אנשים. הם שמרו על כל האינסטינקטים והדחפים של אבותיהם שצריכים לעשות בהם שימוש. לחלק מהכלבים יש יותר רצון לעבוד מאשר אחרים. כלבי הרעיה יירשו אינסטינקטים חזקים לרעות ומידותיהם הפיזיות מאפשרות להם לפנות ולהשתחל בקלות. הבורדר קולי מובילים בדרך כלל בענפי הספורט הכלביים , הודות לזריזותם המדהימה. על ידי שמירת אתגר שכלי לכלבכם יהיה לכם כלב בריא ושמח שהוא יותר ממושמע ופחות מרגיז ומדאיג.

תנו לכלביכם את ההזדמנות לשחרר את האנרגיה שלו בצורה יעילה ומהנה. אם לא תעשו כך לא תהיה ברירה והוא יחפש לפרוק אותה בדרכים להן לרוב הרסניות ולא רצויות.

שתפו