למה לאלף כלבים?

Share/Bookmark

סיבות טובות לאלף כלבים

 

דבר ראשון , והכי חשוב לדעתנו הוא שכלב אינו סתם חיית מחמד. הרבה אנשים מחזיקים חתולים , ציפורים , וחיות מחמד אחרות אבל מסיבה מסוימת כולנו חשים שקיימת מערכת יחסיים שונה בינינו לבין כלבים בניגוד אל שאר חיות המחמד. לכלבים יש קשר היסטורי עם בני האדם , בו הכלב תמיד היה כפוף אלינו. כתוצאה מכך השתרש בכלב אינסטינקט בסיסי המבטא רצון עז לרצות אותנו אם על ידי עבודה או ביצוע פעולה מסוימת שהוא חושב שתעזור לנו. הרצון הזה בא יותר לידי ביטוי בסוגי כלבים עובדים אך הוא קיים בכל הגזעים. כלבים רוצים לעבוד עבור בני אדם בכל יום מחייהם ולכן זו חובתנו , לאחר שהבאנו כלב אל ביתנו , לשמור שיהיו לו מספיק מטלות אשר יגרמו לו לחשוב שנעשה שימוש טוב באינסטינקטים הבסיסים שלו. עקרון זה הוא בסיסי בחיי כלב שאנחנו מכנים "שמח". אוכל טוב ואהבה הם גם מרכיבים חשובים אבל הסיבה העיקרית לבעיות התנהגות כלבים , עצבות כלבים ובעיות בריאותיות של כלבים היא בדרך כלל כאשר אין להם מטרה בחיים. שירות , עבודה , ציות וקבלת שכר הם המפתחות לרצות את הכלב.

דבר שני , כמה שזה נשמע מוזר יש מספר לא מבוטל של אנשים שלא אוהבים כלבים. חלק מאותם אנשים אפילו רוצים לראות אותם מוחרמים מכל האזורים הציבוריים. זו עובדה שצריכה להדאיג כל בעל כלב באשר הוא כיוון שכלבים תורמים רבות לחברה האנושית ואפשר לראות זאת בכל מרכז נחיה לעיוורים , בתחנות משטרה העושות שימוש בכלבים ואפילו יחידות צבאיות מיוחדות.

למרות זאת , כאשר אתם מחליטים לקבל בעלות על כלב , ללא קשר לגזע וגודל , אתם גם מקבלים לידיכם אחריות כלפי בעלי כלבים אחרים וכלפי הכלבים עצמם. לצערנו הרב , אחריות זו לא נלקחת ברצינות מספקת על ידי בעלי כלבים חסרי אחריות מה שמעמיד אותנו בעלי כלבים אחראיים בסכנה לקבל תלונות. כאשר אנו מבינים זאת עלינו להבטיח שאנו עושים כל שאנו יכולים כדי להימנע מלהרגיז מישהו עם כלבינו . והדרך לעשות זאת היא על ידי אילוף.

עלינו להראות לכלבינו שהחברה היא מקום טוב להיות בו ושהם יכולים להרגיש בטוחים בה , אבל בו בזמן עליהם להתייחס לאותה חברה בכבוד. בתמורה למאמץ זה , הרבה מהאנשים אשר אינם מחבבים כל כך כלבים יראו כיצד אתם מדברים אל כלבכם והולכים איתם בצמידות כאשר הם מתנהגים טוב יותר מילדים ובכך תהפכו לשגרירים עבור כל בעלי הכלבים באשר הם ותעזרו בבניית המוניטין הטוב שלהם.

ישנה סיבה נוספת בגללה חשוב שתאלפו את כלבכם. האילוף חשוב גם עבור האושר והבריאות של הכלב. כלב לא יכול להיות באמת מאושר כאשר הוא עוזב את הבית רק לעיתים נדירות או לא מקבל עבודה על ידי הבעלים שלו. ראינו את עיניהם הבוהקות משמחה של כלבים אשר ניתן להם הרבה שעות פעילות מחוץ לבית. זה לא נובע מהאוויר הצח האמינו לנו ,זה בגלל שכלבים אלו חיים בצורה שקרובה הרבה יותר לסגנון החיים של אבותיהם. כלבים אלה חיים חיי כלב ולא חיי אדם והם בדרך כלל הדוגמאות לכלבים בריאים ומאושרים.

אילוף הכלב יביא איתו גם כמה שיפורים לחייכם מלבד חיי כלבכם. כאשר אתם מצליחים ללמד את הכלב לבצע פקודה חדשה ומאתגרת תרגישו מיד כי הקשר ביניכם מועצם מאוד. זה יגרום לכם לרצות להמשיך ולאלף אותו וכך זה ימשיך ויהפוך לתהליך מתמשך ומעצים עבורכם ועבור כלביכם. עבור כל שמץ של מאמץ שתשקיעו בכלביכם הוא יחזיר במאמץ כפול כל עוד אתם עושים זאת בצורה נכונה. כדי לברר איך לעשות זאת נכון המשיכו לקרוא עוד חומרים המצויים כאן באתר.

רשמו לנו כיצד אתם מאלפים את הכלב שלכם בפורום הכלבים שלנו.

שתפו