דוברמן

שתפו

סוג כלב דוברמן

 

מידע שימושי : במהלך מלחמת העולם השנייה , באוקיאנוס השקט , חטיבה של כלבי דוברמן תמכו בחיילי המרינס של ארה"ב. 3 הכלבים המפורסמים שהיו בחטיבה הזאת נקרא אוטו , אנדי ורקס. כלבים אלו הצילו את חייהם של החיילים שהיו איתם מספר פעמים במהלך המלחמה.

מקור : גרמניה.

מטרת הגידול : : דוברמן גודל למטרות שיטור ושמירה.

גובה : נקבה 63 ס"מ – 65 ס"מ , זכר 65 ס"מ – 71 ס"מ.

משקל : 30 - 40 ק"ג

תוחלת חיים : 13 – 10 שנים.

צרכים גופניים : דוברמן הוא כלב אנרגטי במיוחד שצריך הרבה פעילות גופנית. בנוסף חשוב לגרות ולהעסיק אותו גם ברמת החשיבה. חשוב לקחת בחשבון את המזג של כלב דוברמן כאשר עובדים איתם. דוברמן יכול ללמוד במהירות מעקב אחר ריחות , חיפוש והשבה של עצמים בדיוק רב. לעולם אל תדונו את הדוברמן לחיי בדידות כיוון שאם הוא לא יהיה בפעילות ובחברת אנשים הוא יפתח אגרסיביות ותוקפנות.

צרכי האכלה : לדוברמן יש תאבון בריא במיוחד. כלב מסוג דוברמן במשקל 40 ק"ג יכול לאכול 600 גר' בשר , 300 גר' ירקות , 300 גר' אורז ותוספות ביום אחד! יש לתת לדוברמן לפחות 2 ארוחות ביום כדי למנוע מהם מלהתנפח.

בעיות בריאותיות : הדוברמן סובל מכמה בעיות בריאות שכיחות כגון תסמונת ווובלארס ( גורמת לבעיה בעמוד השידרה ושיתוק הרגליים האחוריות) ,מחלת Von Willebrands אשר יוצרת בעיות בכלי הדם וכן הדוברמן עשוי לסבול ממחלת לב. בדקו את שושלת הכלב שאתם עומדים לקחת כדי להימנע מבעיות בריאות כאלה.

תאור גופני : : דוברמן הוא כלב גדול , בנוי חזק אשר עומד באלגנטיות ואצילות. הראש מפוסל ומופרד בצורה ברורה מהצוואר. קצה האף רחב עמוק עם שפתיים צמודות ולסת חזקה. גוף הדוברמן שרירי מאוד והוא מצויד בחזה שרירי וחזק. באופן מסורתי נהוג היה לקצוץ לדוברמן את האוזניים והזנב, אך בהרבה מקומות בעולם כיום ניתוחים אלה אסורים יותר. האוזניים של דוברמן יהיו מקופלות בצורה מושלמת ויהיה לו זנב ארוך שיוחזק בקו אחיד עם הגוף ומסתלסל מעלה בקצה. הפרווה של דוברמן קצרה צפופה וחלקה. דוברמן בא בצבעים של שחור , חום , וגווני חום צהבהב. לעיתים מופיעים דוברמנים לבנים אך לרוב מתייחסים אליהם כמעורבים. המראה הכללי של דוברמן הוא כלב רציני , המשדר חוזק ועוצמה אלגנטיות ויופי.

תקציר על סוג כלב זה

 

דוברמן הוא כלב שאינו פוחד מכלום. אלה כלבי שמירה מצוינים שיגנו על משפחתם (האנושית), ביתם והגינה מכל מה שהם יגדירו כאיום. בגלל האופי המגן הזה יש לתת להם להכיר אורחים וחשוב לעצור כל מי שמגיע לבית ללא הזמנה.

הדוברמן יכול להיות בעל רצון חזק משלו וייצר שתלטנות ולכן בעל כלב זה צריך להיות אחד שירכוש את הכבוד שלהם , דרך אילוף מעט נוקשה ועקבי כבר מגיל קטן , אך עם המון אהבה ותשומת לב.

הדוברמן מסתדר מצוין עם ילדים וכלבים אחרים בבית אם הם מוצגים אליו בצורה נכונה. הרבה דוברמנים לא אוהבים חתולים למרות שהתנהגות זו יכולה להיכחד עם אילוף כלבים נכון.

הדוברמן עובד במסירות ומוטיבציה רבה אך הם לעולם אינם כנועים לכן הבעלים צריך להפגין סמכותיות מיד עם הקבלה של כלב מצוין זה כדי להשיג את כבודו.

הדוברמן ידוע בקנאה שלו והרבה פעמים הם מייחלים לתשומת לב כדי להרגיש חלק חשוב מחיי בעליהם.

סוג כלב זה אינו מתאים למשפחה הממוצעת. מי שיכול לגדל דוברמן זוכה לאחד הכלבים המרשימים והנאמנים ביותר שקיימים בעולם.

חשוב ! אל תיקחו גור דוברמן במחשבה שהוא יהיה כלב חצר או כלב שמירה. אין תפיסה יותר מוטעית מזו. כן, הם כלבים עם אופי מגונן מאוד , אבל אופי זה בא לידי ביטוי עם הם בחברת הבעלים שלהם כל יום במשך זמן מסוים. אינכם יכולים לקחת דוברמן , לזרוק אותו לחצר ולצפות לנאמנות והגנה , מעשה כזה יכול לגרום להם את ההתנהגות ההפוכה והם ירגישו מאוימים ומיואשים ואז הם הופכים למסוכנים באמת. דוברמן צריך אהבה וחברת אנשים על מנת להפגין את האופי המצוין שלו זו תהיה אכזריות לא לתת לו אותם.

חשבו היטב האם אתם באמת מוכנים לדוברמן , האם תעשו כל שיידרש כדי להתגבר על כל בעיה שתצוץ אחרי שתשיגו גור דוברמן חדש אליכם.

תוכלו לזכות באהבה מסירות ונאמנות ללא תנאים וגבול עבור מסירות בטיפול ואילוף נכון של דוברמן.

שתפו