בריאות הכלב

 
שתפו

בעיות בריאות ותחלואות כלבים

 

מידע על בריאות הכלב ומאמרים המכסים סוגיות בריאות אצל כלבים. מאלרגיות של כלבים אל מחלות כלבים , מתרופות לכלבים ועד חיסונים למניעת מחלות. בנוסף נציג בעיות בריאותיות שכיחות אצל כלבים.

חלק זה נועד להבטיח שהמצב הבריאותי של כלבך הוא הטוב ביותר שיכול להיות.

בעלי כלבים נדרשים להחליט לא פעם בנושאי בריאות כלבם. החלטות לגבי מצב בריאות הכלב צריכות תמיד להתקבל ממצב של ידיעה והכרה מושכלת.

למרות שרב הוטרינרים והמטפלים הם מקצוענים , חייבים גם לומר שלא כולם כאלה. יש לנו ניסיון אישי עם כמה שבהחלט לא היו מקצוענים.

כמות הכסף המושקע בווטרינריה יחד עם בעלי כלבים המוכנים בשמחה לשלם כל סכום על טיפולים לכלבם האהוב הביאה למקצוע כמה שרלטנים המעוניינים במזומנים בלבד. מופעל לחץ על בעלי כלבים לשלם את הסכומים הגבוהים לווטרינר אחרת הם יתפסו כבעלי כלבים רעים, הדבר אינו נכון ברב הפעמים.

עם זה בראש ועם הידיעה כי כל טיפול תרופתי או התערבות רפואית מערבית אינם בהכרח טובים לכלבכם , אנו מאמינים שאופן הטיפול בכלב צריך להתקבל על ידי בעלים עם חשיבה משוחררת ומאוזנת מתפיסות קדומות , דרכה יקבלו החלטה על בסיס המידע שהם קיבלו מהווטרינר עליו הם סומכים.

רווחת כלבכם , בריאותו ואושרו כולם תלויים בכם! האדם היחיד שמכיר את כלבכם הכי טוב הוא אתם! עצת הווטרינר היא חיונית ומוערכת רבות כאשר היא ניתנת ככזאת שהיא לטובת הכלב. אם יש לכם חשש שלעצה יש מניעים נסתרים מאחוריה והיא אינה לטובתו הכללית של כלביכם אנו נמליץ לכם לקבל חוות דעת נוספת מווטרינר אחר. לפעמים לווטרינרים שונים יש דעות שונות על דרך הטיפול המומלצת ביותר. לעיתים התהליך של שמיעת חוות דעת נוספת שווה הרבה כסף , ועשוי גם להיות לטובתו הכללית של כלבכם.

ישנם הרבה ווטרינרים בשוק היום , על ידי וידוא שאינכם מתפשרים על דבר מלבד הסטנדרטים הגבוהים ביותר אתם מוודאים כלא רק כי ככלבכם יקבל את הטיפול המסור ביותר אלא שומרים על תעשיית הווטרינריה ברמה גבוהה בכך שאינכם מספקים עבודה לאותם "ווטרינרים" שאינם ראויים לתואר.

ישנם הרבה תחלואות העשויות לפגוע בכלבכם בימים אלה. סרטן הוא אחד התחלואות שמתפשטות במהירות הרבה ביותר. רק לפני עשור המחשבה שחיות ימותו מסרטן הייתה בלתי נתפסת. אנו מאמינים כי תחלואה זו נגרמת בעיקר מאוכל כלבים מסחרי ומכך שכלבים כבר לא חיים בסביבתם הטבעית כפי שחיו בה עד לפני כמה עשורים.

למרות שהחברה בה אנו חיים מתקדמת ,עלינו לזכור כי אסור לנו לקרב את כלבינו חזרה אל הטבע שלנו יותר מידי. כלבים הם 99% זאבים , ולא משנה כמה נכפה את גישתנו המסחרית והאופנתית על עצמינו , לעשות זאת על הכלבים שלנו יהיה במקרה הטוב חוסר אחריות ובמקרה הרע התעללות.

כלב צריך מספר דברים בחייו כדי לספק את צרכיו הבריאותיים הבסיסים. מעל הכול , והבסיסי ביותר בשמירת בריאותו של הכלב היא הדיאטה. אנו ממליצים בחום על דיאטה טבעית ללא חומרים משמרים לכלבכם. איננו ממליצים על מאכלי כלבים מסחריים ומשומרים (בפחיות בעיקר) לכלבכם , למרות שאם בכל זאת תחליטו על לרכוש מאכלים כאלו ישנים כמה חברות שנחשבות טובות יותר מאחרות בתחום. אם נתייחס לכך בהכללה , ככל שתשקיעו יותר כסף על האוכל של כלביכם כך תדעו שהוא טוב יותר. ההעדפה האישית שלנו עבור בשרים היא שילוב של בשר כבש עם תוספות של בשר ארנבים , עוף והודו. ישנם גם תוספים רבים כד לגוון את הארוחות של כלבכם.

הצרכים הבסיסים ביותר של הכלב על מנת לשמור על בריאות גופנית ושכילית הם : 1) דיאטה בריאה 2) יחסים טובים עם בעליו 3) פעילות גופנית 4) הרבה תמריצים שכליים. אם אינכם מספקים לכלבכם את אחד מהדברים הנ"ל אז דעו כי הכלב יסבול במקודם או במאוחר מבעיות בריאותיות כאלה או אחרות.

בריאות כלב טובה מתחילה מהבית ובדרך כלל מסתיימת שם. לאותם כלבים הסובלים ממחלות למינן יהיו תמיד וטרינרים בסביבה , אך ללא גישה בריאה לחיים בבית , ווטרינרים יוכלו לטפל רק בבעיות הרפואיות של כלבכם כאשר הן מתעוררות. מניעת התחלואות השונות לכלביכם ברובה תלויה בכם , דרך הכרת הצרכים הרופאים של כלביכם תוכלו להשיג זאת.

שתפו