אפנפינצ'ר

סוג כלב אפנפינצ'ר

 

מקור : גרמניה.

מטרת הגידול : ציד מזיקים ושעשוע.

גובה : נקבה 28 ס"מ – 24 ס"מ , זכר 28 ס"מ – 24 ס"מ.

משקל : נקבה 4 ק"ג – 3 ק"ג , זכר 4 ק"ג – 3 ק"ג.

תוחלת חיים : 15 – 12 שנים.

צרכים גופניים : נמוכים , בסביבות חצי שעת אימון ביום.

צרכי האכלה : נמוכים , לא אכלנים גדולים.

שמות נוספים : "כלב שפם" ("אפן" משמעותו "מדומה" או "מזויף" ופינצ'ר הוא מילה נרדפת לטרייר בגרמנית).

בעיות בריאותיות : אין , אפנפינצ'ר הם כלבים בריאים בד"כ , למרות שגודלם הקטן עושה אותם פגיעים יותר לשבירת רגלים.

תאור גופני : קטנים וקומפקטים , מאופיינים על ידי הגבות העבות שלהם. לאפנפינצ'ר יש פרווה לא אחידה ומעט קשה. לכלב הקטן הזה יש הבעה דמוית קוף שגורמת לו להיות פופולארי ביותר.

תקציר על סוג כלב אפנפינצ'ר

 

האפנפינצ'ר הם טריירים אופייניים. הם בדרך כלל בעלי ביטחון עצמי גבוה ובעלי אנרגיות גבוהות. המראה הקומי שלהם מאופיין על ידי הגבות העבות שלהם. סוג כלב זה יכול להראות מעט תוקפנות כלפי זרים וכלפי כלבים אחרים אז חברות מוקדמת חשובה במיוחד לסוג כלב זה. כמו טריירים רבים , כלב זה נובך הרבה , אך זה ניתן לשליטה על ידי אילוף טוב.

הם משמשים אזעקה טובה ואתם תמיד תדעו אם יש מישהו שמסתובב קרוב לדלת ביתכם. האפנפינצ'ר אינם טובים במיוחד באזור עם ילדים כיוון שהם גזע שמונחה לטרף , לגרור ללעוס ולשחק עם דברים. למרות זאת , כמו אצל כל סוגי הכלבים האחרים , אילוף טוב יגרום להם להתנהג בסדר גמור ליד ילדים. אנו נמליץ על סוג כלב זה לבעלים עם ניסיון בינוני ומעלה באילוף אם יש באזור ילדים קטנים.

האפנפינצ'ר אינטליגנטים ועסוקים ואוהבים לרדוף אחרי כדורים וללעוס דברים. הם כלבים עם בטחון עצמי גבוה ועקשנים (בעלי רצון חזק). אלה גורמים לאילוף שלהם להיות מעט מאתגר עבור רב בעלי הכלבים , אבל מהנה במיוחד רוב המקרים , ובעל עם ידע ממוצע יכול להסתדר איתם מצוין. הגודל הקטן של סוג כלבים זה שולל את האפשרות למאבק פיזי איתם בניגוד לסוגים הגדולים יותר במהלך האילוף.

האפנפינצ'ר צריכים בעלים שיכול להיות נוקשה כבר מההתחלה , בעלים שלא שוכחים שסוג כלב זה מאמין שהוא בגודל של בול מאסטיף. אין לו מושג שאנחנו מכנים אותו כלב צעצוע , לכן כל התנהגות לא רצויה צריכה להיות מטופלת מידית ולא להיזנח.

סך הכול, זהו סוג כלב נפלא עם אופי טריירי מובהק כך שאם הוא לא לומד להתחבר כבר בהיותו גור הוא ישלוט במהירות בבית וכל מה שבתוכו למרות גודלו הזעיר. בעלי כלבים בלתי מנוסים צריכים להבין מעט פסיכולוגית כלבים ואילוף כלבים מסוג זה כדי שיהיה להם יחסים טובים עם סוג כלב זה בו הבעלים הוא המנהיג בבית.